ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΤΗΣΗ ERASMUS+

Ολοκληρώθηκε η πρώτη διεθνή συνάντηση σχολείων στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus + 2016  με τίτλο « Werte wagen ? Partizipation in unserer Stadt», στο οποίο συμμετέχει και το Δ.Σ. Περιοχής Βαθυλάκκου, στην πόλη Wels της Αυστρίας. Ο διευθυντής του σχολείου μας Πενέκελης Κωνσταντίνος μαζί με τον εκπαιδευτικό Μπουνόβα Ιωάννη συζήτησαν με τους συναδέλφους από την Γερμανία, την Αυστρία, την Σλοβενία, την Σλοβακία και την Ισπανία για την πορεία υλοποίησης του σχεδίου,  έθεσαν τους στόχους και συμφώνησαν για τις δράσεις  των επόμενων μηνών. Οι οικοδεσπότες μας είχαν ετοιμάσει για τους φιλοξενούμενους ένα πλούσιο πρόγραμμα επισκέψεων, δράσεων και συναντήσεων με διάφορους φορείς της πόλης του Wels.

CLOCK

Thursday

ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟ

ΚΑΙΡΟΣ